Již 5 univerzit v ČR sbírá první zkušenosti s testováním publikační platformy SciFlow (více o testování). V této souvislosti si vás dovolujeme pozvat na čtyři webináře, na nichž se vybraní přednášející podělí o své zkušenosti a osvědčené postupy při psaní a vydávání vědeckých publikací s pomocí SciFlow.
- 15. 6. 2022 Creating and Formatting Monographs and Theses.
- Joanna Sikorski from KIT (Karlsruher Institute of Technology) Scientific Publishing.
- 23. 6. 2022 Best Practice for Writing and Co-authoring Research Articles.
- Dr. Tristan Petit, Helmholtz Center Berlin.
- 30. 6. 2022 Publishing a Diamond Open Access Journal.
- Daniel Beucke, Publisher & Scrum Master at the University of Göttingen.
- 7. 7. 2022 Open Standards for Writing and Citing.
- Ph.D. Elisa Bastianello, Digital Publications Manager at Max Plank Institute of Art History.
Webináře začínají vždy ve 14:00 a jsou v angličtině. Další informace a formuláře přihlášek naleznete na adrese https://sciflow.net/en/events/master-classes-2022.
Co je SciFlow? Online textový editor určený vědcům a studentům, který usnadňuje psaní kvalifikačních prací a vědeckých článků. Můžete jej použít také k vytváření jiných dokumentů, zpráv nebo protokolů, ať už pracujete samostatně nebo v týmech. Detailní popis funkcí, technické informace a licenční podmínky najdete na webových stránkách Albertina icome Praha.
Je SciFlow zdarma? Jednotlivci si mohou vytvořit osobní účet a pracovat zdarma až s 10 texty, ať už samostatně, nebo jako spoluautoři, a se základními nástroji textového editoru. V rámci služby SciFlow Free můžete společně psát a anotovat, používat šablony časopisů, základní kontrolu pravopisu v angličtině a němčině, ukládat obrázky a propojit službu se správcem citací. Další funkce jsou k dispozici v placených verzích SciFlow Groups a SciFlow Campus.