Po prázdninovém období se v září zase postupně rozjíždí akademický rok a s tím je spojena i řada zajímavých akcí. Tady nabízíme jejich stručný přehled.

Ženy ve vědě: Vědkyně v soukromém sektoru

  • Ve středu 14. září 2022 se od 17:00 do 19:30 koná setkání s vědkyněmi, které působí v nestátním sektoru. Jak již název napovídá, tématem setkání bude postavení žen ve vědě nestátního sektoru. Vstupné je zdarma a detailní harmonogram a registrační formulář je k dispozici na webu Podnikatelského a inovačního centra hl. města Prahy.

7. ročník výzkumné konference MMR

  • Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá 7. ročník konference k výzkumu, která se bude konat 15. září 2022 od 9:30 hod v Praze. Tématem bude energetika, cestovní ruch a lokální produkty či oblast cirkulární ekonomiky a udržitelnosti. Program a registrační formulář naleznete na webu Ministerstva pro místní rozvoj.

Doctoral Summer School 2022: Transferable Skills for Early-Career Researchers

  • První ročník Doctoral Summer School, který pořádá Národní technická knihovna, se zaměří na přenositelné dovednosti začínajících vědců a vědkyň. Odehrávat se bude 16.–17. září 2022. Cílem letní školy je zlepšit kariérní rozvoj a profesní dovednosti začínajících vědců ve třech oblastech: Research Project Management, Career Management a Leadership in Research. Detaily na webu Národní technické knihovny.

Grants Week

  • Masarykova univerzita zve na každoroční konferenci s názvem Grant Week, která se bude konat 19. – 20. září 2022 v Brně na Masarykově univerzitě a on-line. Grants Week si klade za cíl poskytnout výzkumným pracovníkům a projektovým manažerům užitečné informace o grantových programech zaměřených na mezinárodní granty, zejména Evropské komise Horizon EUROPE. Více o akci na webu Masarykovy univerzity.

Annual Research Conference 2022

  • Evropská komise zve na 19. ročník Annual Research Conference s podtitulem How to turn green in the European way, která se bude konat ve dnech 20. až 21. září 2022 v Seville. Zúčastnit se můžete i online. Veškeré informace k programu a seznam řečníků je k dispozici na webu Evropské komise.

European R&I Days 2022

  • Evropské dny výzkumu a inovací jsou každoroční stěžejní akcí Evropské komise v oblasti výzkumu a inovací, která spojuje tvůrce politik, výzkumné pracovníky, podnikatele a veřejnost, aby diskutovali a utvářeli budoucnost výzkumu a inovací v Evropě i mimo ni. Akce letos proběhne on-line ve dnech 28. a 29. září. Program a registrační formulář naleznete na webu Evropské komise.

Noc vědců 2022

  • Letošní Noc vědců se uskuteční 30. září 2022. Stejně jako v minulých letech, i letos se k události plné vědy a poznání připojí školy a vědecká pracoviště napříč celou Českou republikou. Tématem aktuálního ročníku je věda všemi smysly. Program si můžete prohlédnout na webu Noci vědců.
Akce – září 2022
Štítky: