Mapa festivalu
Mapa festivalu (PNG, 863 kB)

Ústřední knihovna VŠB-TUO, konkrétně její pobočka – Knihovna a studovna na Ekonomické fakultě VŠB-TUO se již druhým rokem zapojila do Festivalu ostravských knihoven (FOK).

Dne 2. 10. 2018 proběhl druhý ročník FOK 2018. Myšlenkou FOKu je představit služby a fond knihoven, které se nacházejí v centru Ostravy a ukázat tak široké veřejnosti jejich pestrost a rozmanitost.

Do letošního ročníku se zapojilo celkem osm knihoven: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TUO, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, Knihovna města Ostravy, Knihovna Ostravského muzea, Knihovna Galerie výtvarného umění v Ostravě, Knihovna Národního památkového ústavu a Knihovna Archívu města Ostravy.

Úkolem účastníků bylo obejít jednotlivé knihovny a v nich plnit připravené úkoly, popřípadě si sami něco vyrobit. V naší knihovně si například vyráběli placky s vlastním motivem, nebo záložky do knih. Pro děti a nejen pro ně jsme měli připravenou širokou škálu omalovánek. Dále byly připravené upomínkové a reklamní předměty Ekonomické fakulty VŠB-TUO.

Po splnění úkolů knihovníci jednotlivým účastníkům udělili razítko knihovny do jejich „festivalových pohlednic“, které si vyzvedli v první navštívené knihovně. Na této „festivalové pohlednici“ byl z jedné strany seznam knihoven a z druhé podrobná mapa, kde se jednotlivé knihovny nacházejí. Poté, co získali šest razítek,  mohli si vybrat jednu z navštívených knihoven a využít benefit v podobě roční registrace zdarma.

Účastníci Festivalu ostravských knihoven 2018
Účastníci Festivalu ostravských knihoven 2018

Do naší knihovny zavítalo 156 účastníků akce a díky skvěle odvedené práci knihovníků na Ekonomické fakultě byla akce velmi dobře hodnocena jak přímým organizátorem, tak samotnými návštěvníky.

S vyplněnými „festivalovými pohlednicemi“ k nám zatím dorazilo šest osob, kteří se v naší knihovně zdarma zaregistrovali. Ostatní mají ještě čas do 2. 11. 2018.

Více z atmosféry FOKu ve fotogalerii a v tiskové zprávě hlavního organizátora festivalu – Moravskoslezské vědecké knihovny.

Autor fotografií ve fotogalerii: Tomáš Sláma, VŠB-TUO

Autor zprávy: Bc. Tomáš Bartošek, Ústřední knihovna VŠB-TUO

Festival ostravských knihoven 2018