Web of Science My Research Assistant (MyRA) je mobilní aplikace, která umožňuje přístup k Web of Science odkudkoliv. Kromě vyhledávání a ukládání publikací nabízí také možnost sdílení článků s kolegy.

Aplikace je dostupná pro zařízení s operačními systémy Android a iOS. Po stažení je potřeba si vytvořit nový účet nebo se přihlásit pomocí svého již existujícího uživatelského jména a hesla pro další produkty Clarivate (např. Web of Science, Master Journal List, EndNote, Publons).

""

Co aplikace umožňuje?

  • Přístup k Web of Science, ukládání vyhledávacích dotazů v „domovské stránce“, ukládání nebo vytváření záložek u článků, které vás zajímají.
  • Sdílení dokumentů prostřednictvím sociálních médií nebo jiných platforem (Signal, WhatsApp, Instagram, Facebook Messenger, Google Drive, …).
  • Sledovat vybrané časopisy (abyste například zjistili, zda by pro vás bylo publikování v nich přínosné).

Základní popis aplikace

Ve spodní části obsahuje čtyři základní ikony:

  • Home: zde se zobrazí vaše uložené vyhledávací dotazy.
  • Search: zde můžete začít své vyhledávání.
  • Reading List: zde se zobrazí vaše uložené články nebo časopisy.
  • Account: zde najdete podrobnosti o svém účtu.

""

Uložení vyhledávacího dotazu

Chcete-li začít hledat články, klikněte na „CREATE A SEARCH“. Můžete vyhledávat podle tématu, autora, klíčových slov, finanční agentury nebo čísla grantu a také kombinovat vyhledávací prvky s operátory AND, OR a NOT. Kliknutím na tlačítko „CREATE A SEARCH“ vyhledávací dotaz spustíte.

Tento vyhledávací dotaz můžete uložit do svých zdrojů kliknutím na tlačítko „SAVE AS FEED“, poté se zobrazí na vaší domovské stránce (tlačítko Home). Posouváním svisle procházíte jeden vyhledávací dotaz a přejížděním vodorovně listujete mezi vámi uloženými vyhledávacími dotazy.

Vytvoření Reading Listu

Seznam se skládá ze dvou částí: článků vlevo a časopisů vpravo.

""

  • Konkrétní článek můžete uložit jeho vyhledáním, kliknutím na ikonu tři tečky a poté volbou „Add To Reading List“.
  • Časopis můžete uložit v části Reading List > JOURNALS > CREATE A SEARCH. Můžete filtrovat kolekce WoS, open access časopisy nebo časopisy v JCR. Kliknutím na tlačítko „CREATE A SEARCH“ zahájíte vyhledávání. Vybraný časopis můžete přidat kliknutím na ikonu tři tečky a poté volbou „Add To Reading List“.

"" ""

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

My Research Assistant
Štítky: