Kurz Kdybych před šesti lety věděl, co vím teď…

Kurz Kdybych před šesti lety věděl, co vím teď… byl vytvořen studentem doktorského studia informatiky, který se rozhodl předat své zkušenosti získané během studia nově nastupujícím doktorandům.

Lektor kurzu

Ing. Lukáš Tomaszek, student doktorského studijního programu Fakulty elektrotechniky a informatiky

Cílová skupina

Kurz je zaměřen hlavně na nastupující studenty doktorského studijního programu, zúčastnit se ho však mohou i ostatní zájemci.

Cíl kurzu

Cílem kurzu je představit nástroje, které usnadní studium a publikování vědeckých prací, a také předat cenné a jiným způsobem těžko přenositelné rady.

Obsah kurzu

Základ kurzu je postaven na tvorbě dokumentů v LaTeXu pomocí nástroje Overleaf, velká část se však zaměřuje také na další podpůrné nástroje, které usnadňují vytváření obsahové a formální struktury dokumentu. Jedná se o nástroje pro tvorbu grafů, diagramů, tabulek, poznámek a citací. V kurzu se postupně zaměříme na následující nástroje:

Termíny přednášek

• Přednášky probíhají od 29. 9. 2021 do 8. 12. 2021.
  • Místo konání: velká počítačová učebna ve výpůjčním oddělení Ústřední knihovny v Porubě (UK 150).

Podrobnosti o kurzu, detailní obsah jednotlivých přednášek a organizace kurzu viz webová prezentace kurzu na webu Ústřední knihovny VŠB-TUO.

Přihlašování na přednášky

Viz přihlašovací formulář níže.

Mgr. Nela Stebnická, organizace kurzu, tel. 597 324 597, místnost UK 237.

Nástroje pro akademické psaní – přihlašování na kurz
Jméno a příjmení
Zkratka fakulty nebo číslo pracovistě
E-mail (univerzitní ve tvaru jmeno.prijmeni@vsb.cz nebo osobnicislo@vsb.cz)
Poznámka, komentář, dotaz ?
V případě potřeby zadejte dotaz, poznámku, komentář.
Ochrana proti robotům - opište prosím znaky z obrázku