Open Science tým Masarykovy univerzity Vás srdečně zve na Open Science Workshop 2022, který se bude konat ve středu 8.6. 2022 od 10:00 do 16:00. Workshop se uskuteční fyzicky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a zároveň online na MS Teams.

Součástí akce bude přednáška zahraničního hosta Pierra Mouniera (OPERAS) na téma Academic Publishing and Open Science: Where do we stand?, která proběhne v anglickém jazyce. Ostatní části programu budou realizovány v jazyce českém.

Detailní program:

  • Workshop zahájí prorektorka pro výzkum a doktorské studium Masarykovy univerzity, prof. Šárka Pospíšilová.
  • Následně manažer Open Science MU, Jiří Marek představí finální verzi Strategie Open Science MU 2022-2028 jako rámec dalšího rozvoje těchto aktivit na univerzitě.
  • Pierre Mounier se společně s účastníky zamyslí nad budoucností diamantové/platinové cesty Open Access, která se postupně stává trendem.
  • Závěr dopolední části bude patřit Matěji Antolovi, výkonnému řediteli CERIT-SC a jeho prezentaci k iniciativě European Open Science Cloud (EOSC) v ČR.
  • Po polední budou účastníky čekat dva workshopy. První z nich bude věnován tématu ukládání výzkumných dat na MU a druhý představí nový nástroj pro tvorbu Data Management Planu (DMP) na univerzitě – Data Stewardship Wizard. Oba workshopy povede Michal Růžička, vedoucí oddělení Bezpečnosti a správy dat z ÚVT MU.

Kompletní informace k programu s možností registrace naleznete na webu Open Science centra MU.

 

Open Science Workshop 2022
Štítky: