Preprints je platforma určená k publikování tzv. preprintů, tedy článků, které ještě neprošly recenzním řízením a nebyly nikde publikovány. Zveřejňují se originální výzkumné články a komplexní přehledové články (tzv. review) a tyto dokumenty mohou být kdykoliv autory aktualizovány. Aby nedošlo k ovlivnění citací, v případě úpravy článku je přiděleno nové DOI a staré verze zůstanou k dispozici v původním znění. Obsah není recenzován, ale autoři mohou získat od čtenářů zpětnou vazbu. Jedna se o bezplatnou neziskovou služba podporovanou vydavatelem MDPI.

Autoři mají prospěch ze zpřístupnění jejich nejnovějšího výzkumu a z následného citování. Zde je několik důvodů, proč publikovat své články na této platformě:

  • Své výsledky zveřejníte světu a dalším kolegům jak nejdříve je to možné.
  • Získáte zpětnou vazbu o své práci prostřednictvím připomínek kolegů.
  • Vyhnete se tomu, abyste museli čekat týdny, měsíce nebo i déle na to, než bude vaše práce veřejně dostupná.
  • Zajistíte, že vaše výsledky budou dříve citované.

Všechny dokumenty jsou zveřejněny v režimu otevřeného přístupu pod licencí Creative Commons CC BY 4.0. To znamená, že práce mohou být volně staženy, distribuovány a znovu použity za předpokladu, že autor a článek je řádně citován. To umožňuje maximální zviditelnění článku a jeho autorů.

Preprints.org
Štítky: