Pozvánka na online workshop: Sdílení výzkumných dat v humanitních a sociálních vědách

Hlavním tématem budou Open Data v humanitních a sociálních vědách. Zástupci celouniverzitního Open Science týmu Masarykovy univerzity na úvod představí základní pojmy v oblasti Open Data a specifika výzkumných dat pro humanitní a sociální vědy. Hlavní část povede Mgr. Hynek Cígler, Ph.D., který uvede účastníky do problematiky sdílení výzkumných dat z pohledu vědce, představí své zkušenosti s repozitářem Open Science Framework a s implementací prvků Open Science do výuky. Prostor bude věnován diskusi.

Workshop se uskuteční v pátek 19. 2. 2021 od 14:00 a bude probíhat v duchu „vědci předávají zkušenosti vědcům“.

Kompletní informace, včetně odkazu na registrační formulář, jsou k dispozici na webu Masarykovy univerzity.

Samotný webinář proběhne v online prostředí MS Teams (externí odkaz).

Sdílení výzkumných dat v humanitních a sociálních vědách