Národní technická knihovna (NTK) ve spolupráci s členy pracovní skupiny pro persistentní identifikátory autorů/vědců připravila Seminář k ORCID, který se bude konat ve středu 24. března od 14:00 do 16:00.

Seminář proběhne v online podobě přes konferenční nástroj BigBlueButton.

Registrace na seminář není povinná, ale jestli můžete, tak se prosím zaregistrujte.

Cílovou skupinou jsou všichni ti, kteří mají na starosti evidenci publikační činnosti a import dat do RIVu a další zájemci o tuto problematiku.

Cílem semináře je sdílení informací a zkušeností mezi jednotlivými výzkumnými organizacemi v rámci ČR o použití ORCID iD jak ve vědeckém světě, tak i při vykazování výzkumných výsledků, které vyžaduje RVVI (Výzva k zavedení ORCID hlášení výzkumníků) jako povinný údaj pro bibliometrizované výsledky v databázi RIV s rokem uplatnění 2020 a dále.

Program semináře:

  • Úvodní slovo k perzistentním identifikátorům pro autory/vědce – ORCID
  • Zřízení Národního konsorcia pro ORCID
  • Stav implementace ORCID na jednotlivých institucích v ČR
  • Volná diskuse s účastníky semináře

""

ORCID iD je mezinárodní perzistentní identifikátor pro vědce a autory vědeckých publikací, podobnou té, která byla vytvořena pro subjekty v digitálních sítích – identifikátor digitálních objektů (DOI).

V digitálním prostředí pomáhá jednoznačně rozlišit konkrétního autora od všech ostatních a podporuje automatické propojení všech jeho vědeckých aktivit.

Seminář k ORCID
Štítky: